Prezentacje artystów

Ludwic Becker

Urodzony w 1934 roku w Mainz (Moguncja) w Niemczech. Ukończył studia na Akademii Sztuk Pięknych w Mainz jako dyplomowany projektant form, grafik i malarz. II miejsce w konkursie na plakat organizowany przez Ecole de Arte w Paryżu. Wystawy w Niemczech i Polsce m.in. w Ustroniu Morskim, Koszalinie, Polanowie, Słupsku i Krakowie. Udział w Międzynarodowym Plenerze Malarskim w Osiekach w latach 1998 i 2002. Wiele jego obrazów znajduje się w prywatnych kolekcjach w kraju i zagranicą.
Obraz olejny - "Portret Ludwika Beckera" autorstwa Dariusza Kalety.

Helena Bürkner

Ukończyła Studium Nauczycielskie w Kołobrzegu i studia magisterskie na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu w pracowni prof. St. Borysowskiego. Pracowała jako nauczycielka szkół podstawowych w Białogardzie i sanatoriów dziecięcych w Kołobrzegu i Dźwirzynie. Uprawia malarstwo sztalugowe, fotografikę i grafikę komputerową. Jest członkiem stowarzyszenia twórczego PSEP. Prace swoje wystawia od 1983 r. działając w Wojewódzkim Kole Nauczycieli Plastyków. Uczestniczyła w wielu wystawach między innymi w Kołobrzegu, Koszalinie, Kłodzku, Polanicy Zdroju, Krakowie, Lublinie. W marcu 2000 r. zaprezentowała pierwszą wystawę indywidualną w Galerii Nadbrzeżnej w Ustroniu Morskim, kolejną w Malechowie z okazji uroczystości gminnych połączonych z odsłonięciem rzeźby prof. Wiesława Bielaka w Zagrodzie Malechowskiej. Brała udział w plenerach w Poznaniu, Żninie, Ciechanowcu, Kazimierzu Dolnym, Kłodzku i Dźwirzynie. Od 2003 r. jest członkiem Stowarzyszenia Artystów grupy Kołobrzeg. Brała udział w wystawach twórców Grupy Kołobrzeg: 2003 r. - Galeria Sztuki Współczesnej w Kołobrzegu oraz w 2004 r. wystawy w Chorzowie w Galerii "MM", w Galerii BWA w Ostrowcu Świętokrzyskim, w Mżerzynie w Klubie Garnizonowym oraz w maju 2005 r. w Berlinie. Otrzymała wyróżnienie w wojewódzkiej edycji ogólnopolskiego konkursu "Zabytki Ziem Zachodnich i Północnych - Koszalin 1985 oraz w 2000 r. w V Ogólnopolskim Konkursie "Natura moich okolic" w Polanicy Zdroju otrzymała 1-szą nagrodę w dziale fotografiki.

Matthias Gálvez

Urodzony w 1974 r. w Berlinie.
1994-1995 - przebywał w Santiago de Chile (Chile), zajmował się redagowaniem gazety.
1997-1998 - ukończył studia przyrodnicze w Hiszpanii.
2001 - studia malarstwa na wyższej Szkole Sztuk Pięknych w Berlinie u prof. Liebmann.

Wystawy:
2001 - galeria w ratuszu Pankow - Berlin,
2004 - Centrum Architektury Niemieckiej - Berlin,
2004 - Galeria Bukarest w Bukareszcie - Rumunia.

Wiebke Jacobs

Urodzona w 1978 roku w Rostoku.
1997 - matura,
1999-2005 studia na Wyższej Szkole Sztuk Pięknych w Berlinie-Weissensee,
2003-2004 pobyt w Madrycie.

Wystawy:
2003 Kunstfaktor e.V., Berlin,
2005 Galeria Pankow, Berlin,
2005 Schloss Lanke,
2005 wystawa podyplomowa, Berlin-Weissensee.

Tadeusz Kielar

Plastyk, reżyser, kulturoznawca. Od przeszło 20 lat zajmuje się malarstwem olejnym i grafiką. Upodobał sobie linoryt i w tej technice tworzy najchętniej subiektywne obrazy rzeczywistości. Uczestnik kilkunastu plenerów i wystaw zbiorowych. Pomysłodawca, współtwórca i komisarz pleneru "Letnia bryza".

Wanda Irena Koźmińska

Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Uprawia malarstwo, grafikę i fotografikę. Uczestniczyła w ponad 280 wystawach środowiskowych, ogólnopolskich i międzynarodowych w kraju i na świecie. 40 wystaw indywidualnych prezentowanych w Polsce, Niemczech , Finlandii i Anglii. Dwukrotnie wyróżniona w konkursach międzynarodowych, po kilkanaście nagród i wyróżnień w ogólnopolskich i wojewódzkich. Prace w muzeach, zbiorach instytucji i kolekcjach prywatnych w kraju oraz w Anglii, Argentynie, Australii, Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Czechach, Danii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, na Litwie, Łotwie, w Meksyku, Niemczech, Norwegii, Stanach Zjednoczonych, Szwecji i we Włoszech.

Ludwik Molcan

Uprawia rzemiosło artystyczne - kowalstwo. Jego prace można spotkać na terenie naszej gminy, bardziej znany jest jednak na Śląsku i w Niemczech.
Prezentował swoje prace na Targach Rolnictwa i Budownictwa w Koszalinie oraz podobnych imprezach w Pile i Szczecinie.
Jego realizacje (bramy, balkony, elementy architektury) zachwycają ciekawym rysunkiem i precyzją wykonania.

Wanda Katarzyna Nowicka

Ukończyła studia wyższe w zakresie wychowania plastycznego w Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Legnicy. Uprawia malarstwo olejne, pastel i akwarele. Po raz pierwszy zaprezentowała swoje prace na wystawie partnerskiej w Gminnym Ośrodku Kultury w Ustroniu Morskim, w marcu 1979 r., w lipcu tegoż roku wzięła udział w plenerze "Człuchów 79". Od 1980 roku uczestniczy w wystawach twórczości Wojewódzkiego Koła Nauczycieli Plastyków w Koszalinie i w Kołobrzegu, Neubrandenburgu (Niemcy), Krakowie, Primorsku (Bułgaria), Ustrzykach Dolnych, Warszawie, Krzeszowicach, Międzyzdrojach, Połczynie Zdroju. Ostrowie Wlkp., Darłowie. Uczestniczyła też w wystawach zbiorowych środowiska plastycznego Ustronia Morskiego w 1980 r., 1984 r., 1997 r., a w 1988 w galerii Region w Koszalinie oraz w Polanowie. Trzykrotnie brała udział w Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Artystycznej Nauczycieli w Lublinie.

Wystawy indywidualne:
Ustronie Morskie - 1983, 1991, 1999, Kołobrzeg - 1987, Koszalin - 1989. W sumie 64 pokazy zbiorowe, partnerskie i indywidualne. Prace w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą. Długoletnia nauczycielka, radna i działaczka kultury.

Adrianna Rękas

Urodzona w Gdańsku w 1981 roku. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy na kierunku Wystawiennictwo. Rysunkiem i malarstwem pasjonuje się od dziecka.
Pracuje w technikach: olej, akryl, ołówek, suche pastele.
Tematami jej prac są głównie postacie, również maluje martwe natury i pejzaże. Obecnie mieszka i tworzy w Ustroniu Morskim.

Iwona Rymaszewska

Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Koszalinie. Zajmuje się tkaniną unikatową w technice aplikacji, malarstwem na jedwabiu.
Debiutowała w 1997 roku podczas wystawy "Prezentacja" - Ustronie Morskie, Koszalin, Polanów. Wystawy indywidualne w 2001 i 2007 roku "Malarstwo na jedwabiu" - Galeria Nadbrzeżna w Ustroniu Morskim.

Udział w wystawach poplenerowych:
"Jesienne impresje" (2004), "Letnia bryza" (2005),
Wystawa partnerska w Niemczech (2006).
Prace w zbiorach prywatnych.

Sebastian Schrader

Urodzony w 1978 r. w Berlinie Köpenick.
1997 - matura
1998 - służba cywilna
1999-2005 - studia na Wyższej Szkole Sztuk Pięknych w Berlinie - Weissensee, u prof. Liebmann.

Wystawy:
1996 - Galerie w Berlinie
2002 - Dom Sztuki Berlin
2004 - Centrum Architektury Niemieckiej, Berlin
2005 - Zamek Lankes, Bernau
2005 - wystawa podyplomowa w Berlinie

Barbara Sobczyk-Ruchniewicz

Nauczycielka, która po przejściu na emeryturę znalazła więcej czasu na swoje artystyczne pasje. Wykształcenie wyższe zawodowe - plastyka pomagała jej w przekazywaniu wiedzy i umiejętności młodzieży, z którą przez wiele lat pracy miała kontakt. Uczestniczyła w ponad 100 wystawach, w licznych plenerach organizowanych przez Wojewódzkie koło Nauczycieli Plastyków w Koszalinie. W okresie letnim prowadzi własną "Galerię w Ogrodzie" chętnie odwiedzaną przez letników. W 1998 r. za szczególne zasługi dla Gminy otrzymała pierścień nadany przez Radę Gminy w Ustroniu Morskim. Wciąż poszukuje nowych sposobów wyrażenia swoich pasji, w różnych materiałach i technikach. Lubi malować olejno, akwarelą, pasjonuje ją malarstwo na szkle i tkanina artystyczna. Prezentowała swoje prace w wielu miastach na terenie kraju między innymi: Warszawa, Kraków, Szczecin, Sopot, Rzeszów, Lublin, Tarnów, Darłowo, Kołobrzeg oraz w Primorsku (Bułgaria), Neubrandenburgu i Rinteln (Niemcy). Wyróżniona w dwóch Wojewódzkich Biennale Plastyki. Prace w instytucjach i zbiorach prywatnych w kraju i zagranicą m.in. Holandia, Anglia, Francja, Niemcy, Szwecja, Norwegia, Włochy, Kanada, Teksas - USA, Australia.

Dorota Waligóra

Urodzona w Koszalinie. Studia na wydziałach grafiki wrocławskiej i gdańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych. Członek związku Polskich Artystów Plastyków i "Grupy Kołobrzeg". Pracowała jako pedagog w Liceum Plastycznym w Koszalinie. Jest komisarzem warsztatów ceramicznych "Pracowni Alternatywnej" w Chodzieży. W swoim dorobku artystycznym ma realizację malarstwa architektonicznego, wzornictwa przemysłowego i projektowania graficznego. Zajmuje się też malarstwem, grafiką i ceramiką unikatową. Swoje prace prezentowała na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Prace w zbiorach prywatnych m.in. w Niemczech, Holandii, Danii, Grecji, Włoszech, Czechach, Kanadzie i USA.

Vincent Wenzel

Urodzony w 1979 roku w Berlinie.
Wychowywał się w Wismar w Meklenburgii na Pomorzu. Studiuje od 2000 roku w Wyższej Szkole Sztuk Pięknych w Berlinie - Weissensee u prof. Liebmana.

Reiner Zieger

1939 Urodzony w Wurzen 1957 Matura 1957-1960 Studium w Szkole Sztuki Stosowanej w Berlinie, na Wydziale Grafiki Naukowej, praktyki w ogrodzie zoologicznym w Berlinie, Muzeum Przyrodniczym i Instytucie Weterynaryjno-Anatomiczny na Uniwersytecie Humboldta w Berlinie, rysowanie w ogrodzie zoologicznym w Berlinie i w ogrodzie botanicznym. 1961-1969 Grafik naukowy w Zoologicznym Zakładzie Badawczym Niemieckiej Akademii Nauk w Ogrodzie Zoologicznym w Berlinie.

Jutta Lehmann

1955 urodzona w Berlinie
Wykształcenie:
1958 - Kółko w szkole średniej1968-1972
1959 - Kursy u prywatnych nauczycieli malarstwa portretowego, książkowego i aktów w latach 1975-1994, kursy w malarstwie krajobrazowym i architektonicznym
Od 1996 r. zajmuję się malarstwem artystycznym
1992-1998 aktorka amator
1992-1998 Malarstwo kulisowe i dekoracje
Od 2004 zamieszkuje w Werneuchen
Wystawa obrazów w Werneuchen kwiecień/czerwiec 2007

Singrid Walter

1943 Urodzona w Berlinie
1961 Matura
1961-1965 Studium pedagogiczne
Wychowanie plastyczne na Uniwersytecie Humboldta w Berlinie
1965-1969 Nauczycielka wychowania plastycznego we Freibergu, Pirnie
1969-2002 Nauczycielka w Berlinie
Od 1990 w gimnazjum imieniem Pascala
2002 Na emeryturze, poświęciła się pracy artystycznej (rysunek, malarstwo). Od 2004 Kierowniczka kursu malarstwa dla kobiet w Werneuchen, OT Seefeld.
Od 2005 Kierownictwo koła sztuki dla uczniów Szkoły Europejskiej Werneuchen

Pokazy, kursy malowania i własne wystawy w gabinetach lekarskich, szkołach i w ratuszu w Werneuchen.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Inicjatywy Wspólnotowej INTERREG III A (Fundusz Małych Projektów Euroregionu Pomerania) oraz ze środków budżetu Państwa.

Projekt i wykonanie: Studio Reklamy Internetowej CREATIS